dana strona www ma możliwość poprawy swojej pozycji w wynikach wyszukiwania, lub chociażby zwiększa ku temu prawdopodobieństwo. Pozycjonowanie stron bowiem jest procesem skomplikowanym, na który wpływ ma bardzo dużo przeróżnych czynników. Warto o tym pamiętać decydując się na SEO w obrębie własnej witryny www, czy zajmując się pozycjonowaniem stron znajomych. Daje to możliwość osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów i umożliwia dotarcie do nowego grona wiernych czytelników.
Pozycjonowanie witryn – informacje
Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, od czego należy rozpocząć pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach, między innymi w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie, amerykańskim Google. Cóż, temat jest bardzo rozległy i warto zdawać sobie z tego sprawę. Rozpoczęcie działania nad poprawą pozycji strony w wynikach wyszukiwania powinno rozpocząć się od zwykłej analizy konkurencji. Na jakie frazy się ona pozycjonuje, co jest jej zaletą, a co wadą. Znając nasze potrzeby, potrzeby przedsiębiorstwa, które prowadzimy lub firmy, w której po prostu jesteśmy zatrudnieni, trzeba koniecznie zadać sobie pytanie – co chcemy promować. Zapisujemy te właśnie wnioski, a potem za pomocą specjalnych narzędzi sprawdzamy popularność danych fraz i rozpoczynamy budowanie pozycji strony internetowej w Google.
Czym jest SEO?
Pozycjonowanie stron to z języka angielskiego Search Engine Optimization. Co ciekawe, termin ten w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. W Polsce przyjęło się uważać, że pozycjonowanie i optymalizacja to tak jakby dwie różne rzeczy. Optymalizuje się stronę www - jej budowę, treści, szkielet, szablon, układ, sposób prezentowania informacji. Z kolei pozycjonuje się strony – czyli najczęściej zdobywa linki, dba się o całą tą otoczkę marketingową, która może dać bardzo dobre efekty w postaci linków zewnętrznych właśnie. A to linki zewnętrzne są nadal kluczowe w osiągnięciu bardzo dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza w Google.