Jak rozpromować się w Internecie - SEO

Pozycjonowanie to ostatnio bardzo istotna gałąź rynku. Krótko o AdWords oraz pozycjonowanie katowice. Zapraszam

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek

Dodane: 27-04-2015 04:48
Jak rozpromować się w Internecie - SEO pozycjonowanie katowice
...wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, brak ryzyka wyrzucenia witryny z wyszukiwania. Jest również 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że dużo pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.